KONTAKT

PERSONAL

FÖRBUNDSKAPTENER

STYRELSE

HEDERSLEDAMÖTER

KOMMITTÉER

VALBEREDNING

PERSONAL

LEDNINGSGRUPP

Thomas Buza

Thomas Buza

Förbundschef

Emma Persson

Emma Persson

Ekonomi- & verksamhetschef

Johnny Ewerstein

Johnny Ewerstein

Evenemangs- & verksamhetschef

Daniel Ellermann

Daniel Ellermann

Sportchef

ADMINISTRATION & VERKSAMHETSUTVECKLING

Emma Persson

Emma Persson

Ekonomi- & verksamhetschef

Peter Hyllman

Peter Hyllman

Tävlings- och serieansvarig

Malin Karlsson

Malin Karlsson

Tävlings- och serieadministratör

Eskil Tyrberg

Eskil Tyrberg

Utbildningsansvarig

Alexandra Rööse

Alexandra Rööse

Förbundsadministratör

Alexander Öhgren

Alexander Öhgren

Verksamhetsutvecklare para

Maria Christoforaki

Maria Christoforaki

Utvecklingsstrateg damer

EVENEMANG & MARKNAD

Johnny Ewerstein

Johnny Ewerstein

Evenemangs- & verksamhetschef

Peter Johansson

Peter Johansson

Projektledare Evenemang

Linda Carlsson

Linda Carlsson

Projektkoordinator

Louise Källström

Louise Källström

Projektledare Idrottsklivet

Marit Brodd Almgren

Marit Brodd Almgren

PING PONG POWER-ansvarig

Roger Johansson

Roger Johansson

PING PONG POWER-koordinator

KOMMUNIKATION

Patrik Björs Strand

Patrik Björs Strand

Kommunikationsstrateg

FÖRBUNDSKAPTENER

Jörgen Persson

Jörgen Persson

Förbundskapten herrar

Tobias Bergman

Tobias Bergman

Förbundskapten damer

Robert Svanberg

Robert Svanberg

Förbundskapten para

Maria Christoforaki

Maria Christoforaki

Landslagscoach flickkadetter

Mattias Ekdahl

Mattias Ekdahl

Landslagscoach pojkkadetter

Kim Nylander

Kim Nylander

Landslagscoach damjunior

Pär Gerell

Pär Gerell

Landslagscoach herrjunior

STYRELSE

Dennis Lindahl

Dennis Lindahl

Ordförande

Michael Helander

Michael Helander

Vice ordförande

Monica J Erlandsson

Monica J Erlandsson

Ledamot

Lars Sundling

Lars Sundling

Ledamot

Karin Björkryd

Karin Björkryd

Ledamot

Jens Lundquist

Jens Lundquist

Ledamot

Erik Kullingsjö

Erik Kullingsjö

Ledamot

Maria Stenström

Maria Stenström

Ledamot

Ann-Helen Blomqvist

Ann-Helen Blomqvist

Ledamot

Thomas Buza

Thomas Buza

Adjungerad

HEDERSLEDAMÖTER

Walter Rönmark

Hedersordförande

Petra Sörling

Hedersordförande

Roger Gottfridsson

Hedersledamot

John-Gunnar Jönsson

Hedersledamot

Ingmar Nygren-Bonnier

Hedersledamot

Hans Westling

Hedersledamot

KOMMITTÉER

TÄVLINGS- OCH REGELKOMMITTÉN

Lars Sundling

Ordförande

Roger Edeflod

Ledamot

Anders Svensson

Ledamot

Simon von Knorring

Ledamot

Kalle Widelius

Ledamot

Lasse Ericsson

Ledamot

Peter Hyllman

Adjungerad

DOMARKOMMITTÉN

Erik Kullingsjö

Ordförande

Fernando Castro Paredes

Ledamot

Gunnar Holmstedt

Ledamot

Ingela Lundbäck

Ledamot

Ingrid Bogren

Ledamot

Marie Sundling

Ledamot

Rebecca Bergfeldt

Ledamot

Malin Karlsson

Adjungerad

UTBILDNINGSKOMMITTÉN

Lars Sundling

Ordförande

Christian Björklund

Ledamot

Marie Persson

Ledamot

Anders Thunström

Ledamot

Marit Brodd Almgren

Adjungerad

Eskil Tyrberg

Adjungerad

DISCIPLINNÄMNDEN

Gert Strid

Ordförande

Lars Afrell

Ledamot

Kristina Falk Strand

Ledamot

Mats Gustafsson

Ledamot

Fredrik Norling

Ledamot

Malin Karlsson

Adjungerad

FÖRTJÄNSTTECKEN

Petra Sörling

Ordförande

Patrik Björs Strand

Adjungerad

VETERANKOMMITTÉN

Monica J Erlandsson

Ordförande

Eva Lindh

Ledamot

Lennart Andersson

Ledamot

Hans Westling

Ledamot

Eskil Tyrberg

Adjungerad

VALBEREDNING

Michael de Sousa Mestre

Ordförande

Mejl

 

Annica Rengman-Bergh

Ledamot

Karmen Mandic

Ledamot

Gunnar Holmstedt

Ledamot

Ronny Ferm

Ledamot

REVISORER

Christer Goldhammer

Revisor

Peter Daroczy

Auktoriserad revisor

Marie Andersson

Revisorsuppleant